2011
MIJN FAVORIETE PLEK
kunstZ

“Wij geven leven aan plekken wanneer wij daar zijn, de plekken veranderen in ervaringen en worden deel van ons leven”.
​
“Favoriete plekken vinden je altijd, onverwacht en niets vermoedend word jeontroerd door iets wat je nog niet had opgemerkt”.
​
Dit project werd ontwikkeld in het kader van het stadsfestival ‘Antwerpen vandaag’ en is bedoeld om samen met de inwoners en bezoekers van Borgerhout de positieve aspecten van de buurt te benadrukken.
Kunstenaar Alex Cordova vroeg mensen wat hun favoriete plek is in de buurt en waarom. Hij legt dit proces vast door foto’s en video. Het kunstwerk krijgt vorm door de interactie met diverse inwoners van Borgerhout. Samen onderzoekten ze de waarde van de buurt.
​
Alex Cordova komt uit Peru. Hij schildert, fotografeert en filmt en brengt hiermee zijn eigen gevoelens en dromen tot uiting in poëtische beelden.
​
Het interactieve project “Uw favoriete plek” heeft hij ook uitgevoerd in het politiebureau van de wijk 2060.
​
​
Deze tentoonstelling ging door in ’t Werkhuys en was een coproductie tussen kunstZ, het Werkhuys, stad Antwerpen bedrijf Samenleven en het district Borgerhout.